Remiză albă cu Satu Mare!

Minerul Baia Mare a remizat astăzi în al doilea meci amical din această perioadă de pregătire, scor 0-0 împotriva Olimpiei Satu Mare, echipă ce evoluează în Liga a II-a.

Evoluția echipei noastre a fost una bună, dominând jocul în mai multe perioade ale jocului. Antrenorii Dorin Toma și Cristian Bogdan au utilizat câte un prim 11 pentru fiecare repriză. Titulari au fost: Danciu – Lihet, Tămaș, David, Șerban, Ardeleanu, Borota, Lupu, C. Tutuța, Roli, Bococi, în timp ce în repriza secundă au jucat: Anisoreac, Lihet (Groza), Bud, Serge, A. Tutuța, Szasz, Onise, Roli, Sabadâș, Hojda, Leontin.

În luna august, Minerul Baia Mare va disputa partide amicale cu ACS Fotbal Comuna Recea (Liga a III-a) 2/5 august şi Unirea Tăşnad (Liga a III-a) 11/14 august.