Metalurgistul Cugir – CS Minaur Baia Mare: 1-1 (1-0)

Sâmbătă după-amiază, la Cugir, gazdele de la Metalurgistul au primit replica echipei CS Minaur Baia Mare, într-un joc din cadrul etapei a treia din Liga 3, seria 5. Băimărenii au dominat net jocul, și-au creat mai multe ocazii de poartă, însă, la fel ca și în meciul din etapa trecută cu Recea, am marcat un singur gol.

Gazdele au reușit să deschidă scorul din penalty, în prima parte a jocului. Deși au avut mai multe ocazii de poartă, Minaur n-a izbutit să înscrie decât pe final, prin Bogdan Piper, venind astfel acasă cu un punct.

Metalurgistul Cugir – CS Minaur Baia Mare: 1-1 (1-0)

  • arena CSO din Cugir; cca 300 spectatori
  • Arbitri: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea) – Lucian Tănase (Pitești), Marian Silviu Costache (Râmnicu Vâlcea). Observatori: Marian Bordean și Ioan Duma (ambii din Sibiu)
  • Metalurgistul: Ilie Gorea – Lorant Lang, Alin Dohotaru, Robert Dicu, Fernando de Freitas, Tudor Sauca (c), Ioan Grozav, Florin Bold, Paul Păcurar, Marius Neagu, Claudiu Coltor.

Rezerve: Rareș Anton – Bogdan Coroian, Lusien Contra, Denis Casian, Alin Șuteu, Ștefan Radu, Claudiu Davidas

Antrenori: Lucian Itu, Marius Opric

  • CS Minaur: Alex Gudea – Ciprian Duruș, Jean Prunescu, Răzvan Lupu (c), Simion David, Bogdan Piper, Andrei Coroian, Paul Oșan, Adrian Bedea, Brian Lemac, Sandu Bococi

Rezerve Balazs Dombradi – Laurențiu Șandor, Valer Giurgiu, Alexandru Muscă, Răzvan Rusu, Vlad Suciu, Raul Stanciu

Antrenori Dorin Toma, Paul Ungureanu

 

Etapa 3

  • Viitorul Șelimbăr – Unirea Dej: 2-0 (0-0); Alexandru Fotescu (47), Tegbo Best (90+3)
  • Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia: 1-0 (1-0); Cristian Merdariu (37)
  • CS Sânmartin – Sănătatea Cluj-Napoca: 3-0 (0-0); Sergiu Pop (61, 80 – 11m, 87)
  • CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc: 1-1 (1-0); Andrei Dodi Joca (35) / Robert Jakab (75)
  • Sticla Arieșul Turda – Luceafărul Oradea: 0-1 (0-0); George Paraschiv (83)
  • Unu Fotbal Club Gloria Bistrița – SCM Zalău: 1-0 (1-0); Cazan (28)
  • Fotbal Comuna Recea – Industria Galda de Jos: 8-2 (5-0)
  • Metalurgistul Cugir – CS Minaur Baia Mare: 1-1 (1-0);

 

Clasament

  1. Luceafărul – 9p (9-4) – 3
  2. Comuna Recea – 7p (11-4) – 3
  3. Șelimbăr – 7p (6-3) – 3
  4. Sticla Turda – 6p (3-2) – 3
  5. Av. Reghin – 5p (3-2) – 3
  6. CFR 2 Cluj – 4p (4-3) – 3
  7. Sânmartin – 4p (9-9) – 3
  8. Unirea Dej – 4p (2-2) – 3
  9. Sănătatea – 4p (3-4) – 3
  10. Alba Iulia – 3p (5-3) – 3
  11. Od. Secuiesc – 3p (5-5) – 3
  12. Gl. Bistrița – 3p (1-6) – 3
  13. CS Minaur – 2p (3-4) – 3
  14. Metalurgistul – 2p (2-3) – 3
  15. Ind. Galda – 0p (2-11) – 3
  16. SCM Zalău – minus 5p (0-5) – 3

Etapa 4. Marți, 13 septembrie, ora 17.00: Unirea Dej – CS Minaur; Od. Secuiesc – Sticla Turda; Sănătatea – CFR 2 Cluj; Șelimbăr – Bistrița. Miercuri, 14 septembrie, ora 17.00: Galda – Metalurgistul; Luceafărul – Recea; Alba Iulia – Sânmartin; Zalău – Reghin.