Fotbaliștii de la Minaur joacă sâmbătă la Oradea

Sâmbătă, de la ora 17.00, CS Minaur a întâlni în deplasare pe Luceafărul Oradea, actuala ocupantă a locului 2 în clasamentului seriei a 5-a, cu 12 puncte, după patru victorii și un eșec. Singura înfrângere a orădenilor a venit în runda a patra, când Recea s-a impus pe terenul din Sânmartin. Băimărenii ocupă locul al cincilea, după două victorii, două rezultate de egalitate și o înfrângere.

Echipa pregătită de Dorin Toma, Paul Ungureanu și Marius Marian va pleca spre Oradea vineri după-amiază, după antrenament și după ce va participa la Parada sportivilor de Castane 2019. Nu sunt probleme de lot, iar jucătorii speră să scoată un rezultat bun, care să-i mențină în partea superioară a clasamentului.

 

Etapa 6

  • Vineri, 27 septembrie, ora 17.00: AFC Odorheiu Secuiesc – Metalurgistul Cugir; Viitorul Șelimbăr – CSC Sânmartin
  • Sâmbătă, 28 septembrie: Unirea Dej – Ind. Galda de Jos (ora 14.00); Luceafărul Oradea – CS Minaur Baia Mare (17.00); Unirea Alba Iulia – Sticla Arieșul Turda (17.00); SCM Zalău – CFR 2 Cluj-Napoca (17.00); Gloria Bistrița – CSM Avântul Reghin (17.00)
  • Luni, 30 septembrie, 17.00: Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea

Clasament

  1. Comuna Recea – 13p (17-7) – 5
  2. Luceafărul – 12p (15-8) – 5
  3. CFR 2 Cluj – 10p (9-6) – 5
  4. Șelimbăr – 9p (7-4) – 5
  5. CS Minaur – 8p (6-4) – 5
  6. Sticla Turda – 7p (4-4) – 5
  7. Sănătatea Cluj – 7p (3-3) – 5
  8. CSC Sânmartin – 7p (12-14) – 5
  9. Gloria Bistrița – 7p (2-6) -5
  10. Alba Iulia – 6p (9-5) – 5
  11. Avântul Reghin – 6p (5-6) – 5
  12. Metalurgistul – 5p (3-6) – 5
  13. Unirea Dej – 4p (2-4) – 5
  14. Od. Secuiesc – 4p (6-8) – 5
  15. Ind. Galda – 0p (2-14) – 5
  16. SCM Zalău – minus 2p (7-9) – 5

Etapa viitoare. Sâmbătă, 5 octombrie, ora 15.00: Reghin – Unirea Dej; Sânmartin – Bistrița; CFR 2 – Șelimbăr; Sticla Turda – Zalău; Recea – Alba Iulia; Metalurgistul – Sănătatea; CS Minaur – Od. Secuiesc; Ind. Galda – Luceafărul.

 

Programul turului pentru CS Minaur

  • Etapa 1 (vineri, 23 august): Sticla Arieșul Turda – CS Minaur: 2-1 (0-0); Alexandru Muscă (87)
  • Etapa 2 (sâmbătă, 31 august): CS Minaur – ACS Fotbal Comuna Recea: 1-1 (0-1); Adrian Bedea (63)
  • Etapa 3 (sâmbătă, 7 septembrie): Metalurgistul Cugir – CS Minaur: 1-1 (1-0); Bogdan Piper (75)
  • Etapa 4 (vineri, 13 septembrie): Unirea Dej – CS Minaur: 0-1 (0-1); Krisztian Szekely (10)
  •  Etapa 5 (sâmbătă, 21 septembrie): CS Minaur – Industria Galda de Jos: 2-0 (1-0); Răzvan Lupu (42), , Krisztian Szekely (49)
  • Etapa 6 (sâmbătă, 28 septembrie, 17.00): Luceafărul Oradea – CS Minaur
  • Etapa 7 (sâmbătă, 5 octombrie, 15.00): CS Minaur – AFC Odorheiu Secuiesc
  • Etapa 8 (sâmbătă, 12 octombrie, 15.00): Sănătatea Cluj – CS Minaur
  • Etapa 9 (sâmbătă, 19 octombrie, 15.00): CS Minaur – Unirea Alba Iulia
  • Etapa 10 (sâmbătă, 26 octombrie, 15.00): SCM Zalău – CS Minaur
  • Etapa 11 (sâmbătă, 2 noiembrie, 14.00): CS Minaur – Viitorul Șelimbar
  • Etapa 12 (sâmbătă, 9 noiembrie, 14.00): Gloria Bistrița – CS Minaur
  • Etapa 13 (sâmbătă, 16 noiembrie, 14.00): CS Minaur – CSM Avântul Reghin
  • Etapa 14 (sâmbătă, 23 noiembrie, 14.00): CSC Sânmartin – CS Minaur
  • Etapa 15 (sâmbătă, 30 noiembrie, 14.00): CS Minaur – CFR 2 Cluj