CS Minaur vs ACS Fotbal Comuna Recea în Cupa României (miercuri, 17.30)

Miercuri, 28 august, de la ora 17.30, stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare va fi gazda partidei dintre CS Minaur și ACS Fotbal Comuna Recea, din cadrul fazei a treia națională din Cupa României la fotbal. Primul derby local al săptămânii, deoarece Minaur și Recea vor mai juca peste alte trei zile, sâmbătă (ora 18.00), în campionat. Intrarea spectatorilor este liberă, la ambele meciuri.

Meciul din Cupa României va fi condus de o brigadă de arbitri formată din Marius Omuț (Satu Mare) – Bogdan Gireadă (Oradea), Radu Pascu (Satu Mare). Observator: Dan Costin (Zalău).

Meciurile fazei a III-a a Cupei României:

  • Unirea Mircești (Iași) – Aerostar Bacău (Bacău): 3-5 (după loviturile de departajare; 1-1 după 90 de minute și prelungiri). Au marcat: Codrut Cârjă (27) / Cosmin Nemțanu (36)
  • CS Făurei (Brăila) – Dacia Unirea Brăila (Brăila): 3-1 (0-1). Au marcat: Stelian Nicoliță (69), Bănel Nicoliță (89), Fineas Roată (90+4) / Daniel Mihalcea (6)
  • Vedita Colonești (Olt) – ACSO Filiași (Dolj): 3-1 (1-0). Au marcat: Alexandru Cincă (20, 75, 85) / Claudiu Ghighilicea (90 – 11m)
  • Voința Lupac (Caraș Severin) – Ripensia Timișoara (Timiș): 0-4 (0-4). Au marcat: Denis Golda (11), Adrian Popa (19 – 11m), Alexandru Neagu (28), Ion Vasluian (43)
  • CSC Ghiroda și Giarmata Vii (Timiș) – ACS Poli Timișoara (Timiș): 6-1 (4-0). Au marcat: Alexandru Baranyi (10, 11, 22, 43), Ionuț Ianc (51, 68) / Marco Buga (64)
  • Șoimii Lipova (Arad) – UTA Arad (Arad): 0-1 (0-1). A marcat: Cristian Bustea (8)
  • CSC Sînmartin (Bihor) – Luceafărul Oradea (Bihor): 4-1 (1-1). Au marcat: Alexandru Sorian (45+1), Marian Arsene (62), Sergiu Pop (79), Florin Pop (88) / Vlad Costea (25)
  • Unirea Dej (Cluj) – Sănătatea Cluj-Napoca (Cluj): 0-3 (0-2). Au marcat: Dan Roman (31), Laurențiu Rus (34), Raul Ciupe (48 – 11m)
  • Unirea Ungheni (Mureș) – Avântul Reghin (Mureș): 3-5 (după prelungiri; 3-3 după 90 de minute)
  • CSM Alexandria (Teleorman) – Turris Oltul Turnu Măgurele (Teleorman): 0-2 (0-1). A marcat: Cătălin Pîrvulescu (30, 90)

 

Miercuri, 28 august, ora 17.30

  • CS Minaur Baia Mare (Maramureș) – ACS Fotbal Comuna Recea (Maramureș)
  • Foresta Suceava (Suceava) – Bucovina Rădăuți (Suceava)
  • CSM Ceahlăul Piatra Neamț (Neamț) – FK Csikszereda (Harghita)
  • CSM Focșani (Vrancea) – SC Oțelul Galați (Galați)
  • KSE Târgu Secuiesc (Covasna) – Olimpic Cetate Râșnov (Brașov)
  • Metalul Buzău (Buzău) – SCM Gloria Buzău (Buzău)
  • Flacăra Moreni (Dâmbovița) – Progresul Spartac (București)
  • Steaua București (București) – CS Balotești (Ilfov)
  • SC Popești-Leordeni (Ilfov) – CS Afumați (Ilfov)
  • CS Tunari (Ilfov) – Unirea Slobozia (Ialomița)
  • Rapid București (București) – Daco-Getica București (București)
  • Flacara Horezu (Vâlcea) – Pandurii Târgu Jiu (Gorj)
  • Inter Petrila (Hunedoara) – CSM Reșița (Caraș Severin)
  • Crisul Chișineu-Criș (Arad) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (Arad)
  • Măgura Cisnădie (Sibiu) – Industria Galda de Jos (Alba)
  • U Craiova 1948 SA (Dolj) – Viitorul Pandurii Târgu Jiu (Gorj) – ora 19.00

Joi, 29 august, ora 20:00

  • Victoria Cumpăna (Constanța) – Farul Constanța (Constanța)