CS Minaur ocupă locul 5 în Liga Florilor după două runde

Odată cu disputarea partidei dintre Corona și Dunărea s-a încheiat și cea de-a doua etapă din Liga Florilor. CS Minaur are 4 puncte și ocupă în acest moment locul 5, dar suntem abia la început și multe schimbări vor mai fi în ierarhia internă. Etapa ce vine, CS Minaur va juca acasă cu CSM București, miercuri, de la ora 18.00.

Etapa a doua

  • SCM Craiova – HC Zalău: 27-26
  • Rapid București – Gloria Bistrița: 20-24
  • CSM București – SCM Gloria Buzău: 28-21
  • CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea: 23-30
  • Măgura Cisnădie – AHCM Slobozia: 33-22
  • CSU Cluj-Napoca – CS Minaur Baia Mare: 21-23
  • Corona Brașov – HC Dunărea Brăila: 28-24

Clasament

  1. Corona Brașov – 6p (58-44) – 2
  2. SCM Rm. Vâlcea – 6p (54-41) – 2
  3. SCM Craiova – 6p (51-48) – 2
  4. Măgura Cisnădie – 4p (58-47) – 2
  5. Minaur Baia Mare – 4p (48-46 – 2
  6. CSM București – 3p (52-46) – 2
  7. Gloria Buzău – 3p (53-50) – 2
  8. Gloria Bistrița – 3p (46-44) – 2
  9. CS HC Zalău – 3p (51-51) – 2
  10. CSM Slatina – 1p (48-55) – 2
  11. AHCM Slobozia – 1p (47-58) – 2
  12. CSU Cluj-Napoca – 0p (43-55) – 2
  13. Dunărea Brăila – 0p (42-52) – 2
  14. Rapid București – 0p (40-54) – 2

Etapa 3. Miercuri, 11 septembrie: Bistrița – Corona; Zalău – Rapid; Buzău – Craiova; Slobozia – CSU Cluj; Dunărea – Slatina; CS Minaur – CSM București (ora 18.00, TVR). Joi, 12 septembrie: Rm. Vâlcea – Cisnădie (18.00, TVR).

 

Turul Ligii Florilor pentru Minaur

  • Etapa 4 (sâmbătă, 14 septembrie): SCM Craiova – CS Minaur (ora 12.30, TVR 1)
  • Etapa 5 (sâmbătă, 21 septembrie): CS Minaur – Rapid București
  • Etapa 6 (sâmbătă, 5 octombrie): Gloria Bistrița – CS Minaur
  • Etapa 7 (sâmbătă, 12 octombrie): CS Minaur – HC Zalău
  • Etapa 8 (sâmbătă, 19 octombrie): Gloria Buzău – CS Minaur
  • Etapa 9 (sâmbătă, 2 noiembrie): CS Minaur – Corona Brașov
  • Etapa 10 (sâmbătă, 9 noiembrie): CS Minaur – AHCM Slobozia
  • Etapa 11 (miercuri, 13 noiembrie): SCM Rm. Vâlcea – CS Minaur
  • Etapa 12 (marți, 7 ianuarie 2020): CS Minaur – Dunărea Brăila
  • Etapa 13 (sâmbătă, 11 ianuarie): CSM Slatina – CS Minaur

 

Lotul CS Minaur:

  • Portar: Ana Maria Măzăreanu (2 meciuri / 0 goluri), Cristina Enache (2/0), Cristina Ciaușescu
  • Extrema stânga: Oana Cîrstea (2/3), Eva Kerekes (2/0), Camelia Hotea, Petruța Argyelan (2/0)
  • Inter stânga: Sylwia Lisewska (2/8), Larisa Tămaș (2/0)
  • Centru: Maria Shteriova (2/11), Roxana Szolosi (2/4), Andreea Popa (2/3), Anna Ivanenko
  • Inter dreapta: Paulina Masna (2/3), Anca Polocoșer (2/0), Helena Rysankova
  • Extrema dreapta: Sonia Seraficeanu (2/5), Oana Borș (1/0)
  • Pivot: Oana Bondar (2/4), Yaroslava Burlachenko (2/5), Mădălina Conache
  • Antrenori: Costică Buceschi, Magda Kovacs și Claudia Cetățeanu