CS Minaur își dorește o primă victorie în campionat

Vineri și sâmbătă se dispută jocurile etapei a 4-a din Liga 3, seria 5. CS Minaur Baia Mare va juca vineri, de la ora 17.00, în deplasare, cu Unirea Dej și speră să obțină prima victorie din acest sezon, după o înfrângere și două rezultate de egalitate. Cele două echipe s-au întâlnit în această vară în două partide de pregătire, băimărenii reușind să obțină victoria de fiecare dată, însă meciurile amicale nu seamănă cu cele oficiale.

Etapa 4

  • Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare (vineri, 18.00). Stadionul Municipal din Dej. Arbitri: Răzvan Lădar (Zalău) – Lazăr Flavius Seiche (Sânmihaiu Almașului), Alexandru Turia (Zalău). Observatori: Filon Vasile Mărginean (Alba Iulia) și Toma Ivan (Bistrița)
  • AFC Odorheiu Secuiesc – Sticla Arieșul Turda (vineri, ora 17.00)
  • Sănătatea Cluj-Napoca – CFR 2 Cluj (vineri, 17.00). Observatori vor fi Traian Marchiș și Emil Kemenes (Baia Mare)
  • Viitorul Șelimbăr – Gloria Bistrița (vineri, 17.00)
  • Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir (sâmbătă, 17.00)
  • Luceafărul Oradea – ACS Fotbal Comuna Recea (sâmbătă, 17.00)
  • Unirea Alba Iulia – CSC Sânmartin (sâmbătă, 17.00)
  • SCM Zalău – CSM Avântul Reghin (sâmbătă, 17.00)

 

Clasament

  1. Luceafărul – 9p (9-4) – 3
  2. Comuna Recea – 7p (11-4) – 3
  3. Șelimbăr – 7p (6-3) – 3
  4. Sticla Turda – 6p (3-2) – 3
  5. Av. Reghin – 5p (3-2) – 3
  6. CFR 2 Cluj – 4p (4-3) – 3
  7. Sânmartin – 4p (9-9) – 3
  8. Unirea Dej – 4p (2-2) – 3
  9. Sănătatea – 4p (3-4) – 3
  10. Alba Iulia – 3p (5-3) – 3
  11. Od. Secuiesc – 3p (5-5) – 3
  12. Gl. Bistrița – 3p (1-6) – 3
  13. CS Minaur – 2p (3-4) – 3
  14. Metalurgistul – 2p (2-3) – 3
  15. Ind. Galda – 0p (2-11) – 3
  16. SCM Zalãu – minus 5p (0-5) – 3

Etapa 5. Vineri, 20 septembrie, ora 17.00: Comuna Recea – Odorheiu Secuiesc. Sâmbătă, 21 septembrie: Bistrița – Unirea Dej; Reghin – Șelimbăr; Sânmartin – Zalău; CFR 2 Cluj – Alba Iulia; Turda – Sănătatea; Metalurgistul – Luceafărul; CS Minaur – Galda.