CS Minaur a urcat pe poziția a cincea

Sâmbătă, de la ora 17.00, CS Minaur a întâlni pe teren propriu pe Industria Galda de Jos, în cadrul etapei a 5-a. Echipa noastră s-a impus cu scorul de 2-0, după un meci destul de greu, în care a dominat în majoritatea timpului de joc, dar n-a reușit să găsească prea ușor drumul spre poartă. Este important că Minaur a adunat alte trei puncte și că ocupă acum locul 5 în clasament.

Pentru Minaur a deschis scorul Răzvan Lupu (42), pentru ca imediat după reluare Szekely să aducă oarecum liniștea (min. 49).

 

Minerul Baia Mare – ACS Industria Galda de Jos: 2-0 (1-0)

  • Stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare; cca 500 spectatori
  • Arbitri: Cătălin Aurelian Flonta – Robert Mereș, Claudiu Georgiu (toți din Cluj-Napoca). Obs. Constantin Poor (Satu Mare), Ioan Papp (Carei)
  • CS Minaur: Dombradi Balazs – Denis Lihet, Jean Prunescu, Ciprian Duruș, Răzvan Lupu, Andrei Coroian, Răzvan Rus (70, Alexandru Bedea), Szekely Krisztian, Bogdan Piper (65, Alexandru Mitracu), Valer Giurgiu (76, Raul Stanciu), Alexandru Muscă (70, Adrian Șter)

Rezerve: Alex Gudea – David Simion, Sandu Bococi

Antrenori: Dorin Toma, Paul Ungureanu

  • Ind. Galda: Cătălin Suciu – Florin Schiau, Daniel Lupșan, Ionut Cioplântă, Darius Petrușe, Vlad Truță, Alex Adrian Costea, Alexandru Circov, Paul Muntean, Ioan Lăcătuș, Alexandru Cioară

Rezerve: Daniel Lepădat, George Goronea, Denis Cunțan, Sergiu Puha, Flaviu Baghiu, Silviu Mureșan, Răzvan Frențiu

Antrenori: Ilie Ion și Paul Ciucă

Etapa 5

  • CSM Avântul Reghin – Viitorul Șelimbăr: 1-1 (0-1); Vlad Bujor (55) / Ioan Cârlionțan (28)
  • CSC Sânmartin – SCM Zalău: 3-2 (1-0); Beniamin Szabados (25), Sergiu Pop (56), Alexandru Sorian (88) / (65), (90+4)
  • CFR 2 Cluj-Napoca – Unirea Alba Iulia: 2-1 (1-0); Ioan Derbac (59), Mihai Gâdea (53) / Răzvan Fetița (65)
  • Sticla Arieșul Turda – Sănătatea Cluj-Napoca: 0-1 (0-0); Raul Ciupe (67)
  • ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc: 2-0 (1-0); Alin Bota (40 – penalty), Alexandru Oltean (90+2)
  • Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea: 0-3 (0-0); George Paraschiv (48 – 11m, 57), Paul Mirică (75)
  • Gloria Bistrița – Unirea Dej: 1-0 (1-0); Ovidiu Stoianof (39)
  • CS Minaur Baia Mare – ACSC Industria Galda de Jos: 2-0 (1-0); Răzvan Lupu (42), Krisztian Szekely (49)

Clasament

  1. Comuna Recea – 13p (17-7) – 5
  2. Luceafărul – 12p (15-8) – 5
  3. CFR 2 Cluj – 10p (9-6) – 5
  4. Șelimbăr – 9p (7-4) – 5
  5. CS Minaur – 8p (6-4) – 5
  6. Sticla Turda – 7p (4-4) – 5
  7. Sănătatea Cluj – 7p (3-3) – 5
  8. CSC Sânmartin – 7p (12-14) – 5
  9. Gloria Bistrița – 7p (2-6) -5
  10. Alba Iulia – 6p (9-5) – 5
  11. Avântul Reghin – 6p (5-6) – 5
  12. Metalurgistul – 5p (3-6) – 5
  13. Unirea Dej – 4p (2-4) – 5
  14. Od. Secuiesc – 4p (6-8) – 5
  15. Ind. Galda – 0p (2-14) – 5
  16. SCM Zalău – minus 2p (7-9) – 5

Etapa viitoare. Sâmbătă, 28 septembrie: Unirea Dej – Ind. Galda; Luceafărul – CS Minaur; Od. Secuiesc – Metalurgistul; Sănătatea – Comuna Recea; Alba Iulia – Sticla Turda; Zalău – CFR 2 Cluj; Șelimbăr – Sânmartin; Bistrița – Reghin.