Programul și rezultatele turneului de la Sf. Gheorghe; azi, ora 19.45, Minaur – Bacău

De marți până joi, la Sfântu Gheorghe se dispută jocurile primelor trei etape din Liga Zimbrilor, sezonul 2020-2021. Primele două etape au adus tot atâtea victorii pentru CS Minaur, pentru care s-a muncit mult. Joi, vom întâlni pe CSM Bacău, fosta echipă a lui Adrian Petrea până în vară.

Toate meciurile sunt transmise în direct, online (5 lei pentru fiecare meci) sau la TVR. Platforma se accesează din subdomeniul tv.frh.ro.

 

Prima etapă (marți, 15 septembrie)

  • CS Minaur Baia Mare – CSM Vaslui: 28-23
  • CSM Reșița – CSM Focșani: 15-22
  • Dunărea Călărași – HC Buzău: 20-21
  • Steaua București – CSU Suceava: 24-24
  • Dobrogea Sud Constanța – CSM Bacău: 22-19
  • SCM Politehnica Timișoara – Potaissa Turda: 24-28
  • CSM Făgăraș – Dinamo București: 25-29
  • CSM București – Magnum Botoșani: 34-22

 

Etapa a doua (miercuri, 16 septembrie)

  • CSM Bacău – Dunărea Galați: 32-26
  • Magnum Botoșani – Dobrogea Sud Constanța: 17-30
  • CSM Vaslui – SCM Politehnica Timișoara: 22-33
  • HC Buzău – CS Minaur Baia Mare: 23-25
  • CSU Suceava – CSM Făgăraș: 24-27
  • Potaissa Turda – Steaua București: 27-28
  • CSM Focșani – Dinamo București: 22-23
  • CSM Reșița – CSM București: 23-24

 

Clasament

  1. Dobrogea Sud – 6p (52-36) – 2
  2. CSM București – 6p (58-45) – 2
  3. Minaur Baia Mare – 6p (53-46) – 2
  4. Dinamo București – 6p (52-47) – 2
  5. Steaua București – 4p (52-51) – 2
  6. Poli Timișoara – 3p (57-50) – 2
  7. CSM Focșani – 3p (44-38) – 2
  8. Potaissa Turda – 3p (55-52) – 2
  9. CSM Bacău – 3p (51-48) – 2
  10. CS HC Buzău – 3p (44-45) – 2
  11. CSM Făgăraș – 3p (52-53) – 2
  12. CSU Suceava – 1p (48-51) – 2
  13. Dun. Călărași – 0p (46-53) – 2
  14. CSM Reșița – 0p (38-46) – 2
  15. CSM Vaslui – 0p (45-61) – 2
  16. Magnum Botoșani -0p (39-64) – 2

 

Etapa a treia (joi, 17 septembrie)

  • CSM Făgăraș – Potaissa Turda (10.15, Sala Polivalentă)
  • Dunărea Călărași – Magnum Botoșani (11.15, Sala Kati Szabo)
  • Dinamo București – CSU Suceava (13.00, Sala Polivalentă)
  • Dobrogea Sud Constanța – CSM Reșița (14.00, Sala Kati Szabo)
  • SCM Politehnica Timișoara – HC Buzău (15.40, Sala Polivalentă)
  • CSM București – CSM Focșani (17.00, Sala Kati Szabo, TVR 2)
  • Steaua București – CSM Vaslui (18.25, Sala Polivalentă, TVR 1)
  • CS Minaur Baia Mare – CSM Bacău (19.45, Sala Kati Szabo). Arbitri: Teodor Șerbu – Adrian Vasilescu (București). Obs. Horațiu Belu (București)