Egal în penultimul meci de pregătire din intersezon

CS Minaur a disputat sâmbătă penultimul meci de pregătire din această pauză de iarnă, terminând la egalitate cu FC Zalău, scor 2-2 (1-1). Sâmbăta viitoare este programat ultimul amical, cu Progresul Șomcuta Mare, însă nu se cunosc în acest moment alte amănunte, pentru că va fi importantă și starea gazonului unde se va juca. Partida de astăzi s-a jucat pe terenul din Ferneziu, unul destul de bun pentru condițiile de vreme și temperatură.

Minaur a deschis scoul în min. 14, când Minaur o obținut o lovitură de pedeapsă și Batin a transformat penalty-ul acordat. Mai apoi, în min. 18, oaspeții au primit și ei o lovitură de la 11m. A executat Istrate, Dombradi a respins până la același Istrate, care n-a mai greșit țintă a doua oară. Oaspeții au condus 2-1 după ce au marcat în min. 66 prin Popescu, egalarea survenind cu două minute înainte de final, când A. Șter a finalizat cu un șut sub bară.

Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din: Cristian Codrea – Răzvan Soponar și Adrian Despa.

• CS Minaur: Balazs Dombradi (73, Eduard Iuhasz) – Ciprian Duruș (69, Denis Lihet), Jean Prunescu, David Simion (46, Florin Cordoș), Răzvan Lupu, Cătălin Tutuța (69, Daniel Groza), Andrei Coroian (61, Bogdan Piper), Eugen Zasavațchi (46, Valer Giurgiu), Raul Hăjmășan (69, Krisztian Szekely), Paul Batin (61, Adrian Șter), Brian Lemac
  • Nu au putut evolua: Alexandru Gudea, Gabriel Danciu, Adrian Bedea, Paul Oșan, Claudiu Pamfile, Cristian Bud, Cristian Onțel
  • Antrenori: Dorin Toma, Paul Ungureanu și Marius Marian

Meciurile de pregătire din intersezon

• CS Minaur – Gloria Bistrița (la Iclod): 2-3. Au marcat: Batin, Hăjmășan
  • CS Minaur – Gloria Bistrița (la Iclod): 3-0. Au marcat: Prunescu, Tutuța, Bedea
  • CS Minaur – Unirea Dej (la Iclod): 3-1. Au marcat: Lemac 2, A. Șter
  • CS Minaur – Sajóbábony SV (Ungaria): 6-0. Au marcat: Lemac (2), R. Lupu, Duruș, Petruș și Piper.
  • CS Minaur – CSC Sânmartin (Ungaria): 1-1. A marcat: Cr. Bud (11m)
  • CS Minaur – DVSC Debrecen II (la Debrecen): 4-1. Au marcat: Cr. Bud, Batin, Tutuța, Lemac
  • CS Minaur – FC Zalău (la Ferneziu): 2-2. Au marcat: Batin (11m), A. Șter