Programul și rezultatele turneului de la Sf. Gheorghe; azi, ora 14.00, Minaur – Buzău

De marți până joi, la Sfântu Gheorghe se dispută jocurile primelor trei etape din Liga Zimbrilor, sezonul 2020-2021. Am avut o primă zi cu meciuri strânse, cu goluri destul de puține, semn că echipele nu și-a intrat încă în ritm. Au timp s-o facă de acum înainte. Avem rezultatele primei runde și programul următoarelor două (s-au schimbat câteva ore de disputare). De asemenea, e bine de știut că toate meciurile sunt transmise în direct, online sau la TVR. Cele din Sala Polivalentă le puteți viziona pe pagina youtube a FRH, iar cele din sala “Kati Szabo” pe pagina de facebook a FRH.

 

Prima etapă (marți, 15 septembrie)

  • CS Minaur Baia Mare – CSM Vaslui: 28-23
  • CSM Reșița – CSM Focșani: 15-22
  • Dunărea Călărași – HC Buzău: 20-21
  • Steaua București – CSU Suceava: 24-24
  • Dobrogea Sud Constanța – CSM Bacău: 22-19
  • SCM Politehnica Timișoara – Potaissa Turda: 24-28
  • CSM Făgăraș – Dinamo București: 25-29
  • CSM București – Magnum Botoșani: 34-22

 

Etapa a doua (miercuri, 16 septembrie)

  • CSM Bacău – Dunărea Galați (10.15, Sala Polivalentă)
  • Magnum Botoșani – Dobrogea Sud Constanța (11.15, Sala Kati Szabo)
  • CSM Vaslui – SCM Politehnica Timișoara (13.00, Sala Polivalentă)
  • HC Buzău – CS Minaur Baia Mare (14.00, Sala Kati Szabo). Arbitri: Alexandru Constantin (București) – Laszlo Gal (Harghita). Obs. I. Ciobanu (Bacău)
  • CSU Suceava – CSM Făgăraș (15.40, Sala Polivalentă)
  • Potaissa Turda – Steaua București (17.00, Sala Kati Szabo, TVR 2)
  • CSM Focșani – Dinamo București (18.25, Sala Polivalentă, TVR 1)
  • CSM Reșița – CSM București (19.45, Sala Kati Szabo)

 

Etapa a treia (joi, 17 septembrie)

  • CSM Făgăraș – Potaissa Turda (10.15, Sala Polivalentă)
  • Dunărea Călărași – Magnum Botoșani (11.15, Sala Kati Szabo)
  • Dinamo București – CSU Suceava (13.00, Sala Polivalentă)
  • Dobrogea Sud Constanța – CSM Reșița (14.00, Sala Kati Szabo)
  • SCM Politehnica Timișoara – HC Buzău (15.40, Sala Polivalentă)
  • CSM București – CSM Focșani (17.00, Sala Kati Szabo, TVR 2)
  • Steaua București – CSM Vaslui (18.25, Sala Polivalentă, TVR 1)
  • CS Minaur Baia Mare – CSM Bacău (19.45, Sala Kati Szabo)