Program Liga Națională masculină – sezonul 2018/2019

Federația Română de Handbal a stabilit astăzi, 28 iunie, programul turului pentru sezonul 2018/2019 din Liga Naţională.

Echipa masculină a Clubului Sportiv Minaur Baia Mare va debuta în noul sezon competițional în primul weekend din luna septembrie. Aceștia vor susține prima partidă pe teren propriu în compania celor de la CS HC Buzău 2012. Potrivit graficului stabilit, etapa a II-a va fi jucată pe terenul celor de la AHC Dunărea Călărași 2014.

Programul turului:

Etapa I:
AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București
CS Minaur Baia Mare-HC Buzău
AHC Dobrogea Sud Constanța-Dinamo București
SCM Politehnica Timișoara-AHC Potaissa Turda
CSU Suceava-CSM București
CSM Făgăraș-CSM Focșani
HC Vaslui-CSSM Bacău

Etapa II:
CSA Steaua București-CSSM Bacău
CSM Focșani-HC Vaslui
CSM București-CSM Făgăraș
AHC Potaissa Turda-CSU Suceava
Dinamo București-SCM Politehnica Timișoara
HC Buzău-AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Dunărea Călărași-CS Minaur Baia Mare

Etapa III:
CS Minaur Baia Mare-CSA Steaua București
AHC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași
SCM Politehnica Timișoara-HC Buzău
CSU Suceava-Dinamo București
CSM Făgăraș-AHC Potaissa Turda
HC Vaslui-CSM București
CSSM Bacău-CSM Focșani

Etapa IV:
CSA Steaua București-CSM Focșani
CSM București-CSSM Bacău
AHC Potaissa Turda-HC Vaslui
Dinamo București-CSM Făgăraș
HC Buzău-CSU Suceava
AHC Dunărea Călărași-SCM Politehnica Timișoara
CS Minaur Baia Mare-AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa V:
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua București
SCM Politehnica Timișoara-CS Minaur Baia Mare
CSU Suceava-AHC Dunărea Călărași
CSM Făgăraș-HC Buzău
HC Vaslui-Dinamo București
CSSM Bacău-AHC Potaissa Turda
CSM Focșani-CSM București

Etapa VI:
CSA Steaua București-CSM București
AHC Potaissa Turda-CSM Focșani
Dinamo București-CSSM Bacău
HC Buzău-HC Vaslui
AHC Dunărea Călărași-CSM Făgăraș
CS Minaur Baia Mare-CSU Suceava
AHC Dobrogea Sud Constanța-SCM Politehnica Timișoara

Etapa VII:
SCM Politehnica Timișoara-CSA Steaua București
CSU Suceava-AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș-CS Minaur Baia Mare
HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași
CSSM Bacău-HC Buzău
CSM Focșani-Dinamo București
CSM București-AHC Potaissa Turda

Etapa VIII:
CSA Steaua București-AHC Potaissa Turda
Dinamo București-CSM București
HC Buzău-CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași-CSSM Bacău
CS Minaur Baia Mare-HC Vaslui
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM Făgăraș
SCM Politehnica Timișoara-CSU Suceava

Etapa IX:
CSU Suceava-CSA Steaua București
CSM Făgăraș-SCM Politehnica Timișoara
HC Vaslui-AHC Dobrogea Sud Constanța
CSSM Bacău-CS Minaur Baia Mare
CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași
CSM București-HC Buzău
AHC Potaissa Turda-Dinamo București

Etapa X:
CSA Steaua București-Dinamo București
HC Buzău-AHC Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași-CSM București
CS Minaur Baia Mare-CSM Focșani
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSSM Bacău
SCM Politehnica Timișoara-HC Vaslui
CSU Suceava-CSM Făgăraș

Etapa XI:
CSM Făgăraș-CSA Steaua București
HC Vaslui-CSU Suceava
CSSM Bacău-SCM Politehnica Timișoara
CSM Focșani-AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM București-CS Minaur Baia Mare
AHC Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași
Dinamo București-HC Buzău

Etapa XII:
CSA Steaua București-HC Buzău
AHC Dunărea Călărași-Dinamo București
CS Minaur Baia Mare-AHC Potaissa Turda
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM București
SCM Politehnica Timișoara-CSM Focșani
CSU Suceava-CSSM Bacău
CSM Făgăraș-HC Vaslui

Etapa XIII:
HC Vaslui-CSA Steaua București
CSSM Bacău-CSM Făgăraș
CSM Focșani-CSU Suceava
CSM București-SCM Politehnica Timișoara
AHC Potaissa Turda-AHC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București-CS Minaur Baia Mare
HC Buzău-AHC Dunărea Călărași