Minaur Baia Mare vine fără puncte de la vicecampioana României

Minaur Baia Mare a suferit o nouă înfrângere în Liga Zimbrilor. Echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou a cedat pe terenul vicecampioanei, CSA Steaua București, scor 31-25. Pentru Minaur Baia Mare urmează un alt duel de foc,marți, 5 februarie, în compania celor de la AHC Dobrogea Sud. CSA Steaua București este printre singurele echipe care în meciul tur s-a impus pe terenul celor de la Minaur Baia Mare.

În retur, vicecampioana a repetat rezultatul obținut în prima parte a campionatului. În primele zece minute ale partidei, cele două echipe au mers cap la cap, mai apoi CSA Steaua București a reușit să se distanțeze. În minutul 50, băimărenii au dat semne de revenire și au redus diferența la 3 goluri, scor 22-25, după ce bucureștenii se aflau în avantaj, 18-25.

Finalul de partidă i-a aparținut vicecampioanei, care s-a impus categoric 31-25.

Minaur: Adrian Țenghea- 1 gol, Răzvan Apostu, Alexandru Csepreghi- 9 goluri, Vojislav Brajovic – 3 goluri, Predrag Vujadinovic – 3 goluri, Călin Căbuț- 2 goluri, Georgel Haiduc- 2 goluri, Albert Cristescu-2 goluri, Tudor Marta- 2 goluri, Daniel Mureșan – 1 gol, Tudor Botea, Andrei Popescu, Leonard Ștefan, Yurii Pop.

Antrenor: Raul Fotonea și Alexandru Sabou.

În etapa a XVII-a din Liga Zimbrilor, Minaur Baia Mare va juca marți, 5 februarie pe terenul celor de la AHC Dobrogea Sud.