Înfrângere la un gol pentru echipa feminină secundă

CS Minaur II a pierdut lupta în deplasare împotriva formației CSU Universitatea de Vest Timișoara, scor final 36-35 (18-20). Începutul partidei a fost unul echilibrat, în minutul 4 gazdele reușind să preia conducerea (3-2), avantaj pe care l-au menținut doar până în minutul 10 când băimărencele egalează și preiau conducerea reușind să marcheze 4 goluri consecutive (9-6). Confruntarea continuă în favoarea echipei noastre care la finalul primei reprize intră la vestiare cu avantaj de 2 goluri, scor 18-20.

În a doua repriză lupta se intensifică, ambele echipe reușind să înscrie în serii de 3, respectiv 4 goluri consecutive. Gazdele reușesc să preia din nou conducerea de două ori într-un interval scurt de timă respectiv în minutul 44 și 48. Băimărencele atacă în forță poarta gazdelor și reușesc să înscrie 4 goluri consecutive, fapt care le aduce din nou la conducere. Finalul partidei este unul strâns, în ultimul minut scorul fiind egal 35-35, însă gazdele reușesc să marcheze în ultima secundă și să obțină cele 3 puncte aferente victoriei.

CS Minaur II: Cherecheș. Șamaț 13, Eremici 6, Bîscă 3, Surducan 3, Demian 2, Porohniuc 2, Toma 2, Bochiș 1, Tovt 1, Horj 1, Asaftei 1, Băcanu. Antrenori: Ioana Marta și Sorin Rădulescu.

Penultima etapă aduce un nou meci în deplasare pentru echipa feminină secundă, de această dată la CSM Oradea, duminică, 14 aprilie.