Încă un pas important spre promovare

CS Minaur Baia Mare a mai făcut un pas spre promovarea în Liga Florilor, miercuri dupăamiază, în Sala Polivalentă din Reșița, unde a învins categoric CS Universitatea din localitate.
Băimărencele au început puțin mai timid, însă la jumătatea primei reprize conduc cu un avans confortabil de două goluri (6-8). Până la pauză înscriem în medie câte două goluri la fiecare gol primit și ne desprindem la 10-15.
Continuăm să dominăm și în repriza a doua ajungând chiar la 9 goluri diferență după primele 10 minute (11-20). Simona Maior Pașca rulează tot lotul și până la final nu fecem decât să menținem diferența. Gazdele marchează ultimele și meciul se încheie cu 19-28.

CSU Reșița vs CS Minaur: 19-29 (10-15)
Arbitri: Sebastian Mârza și Cristian Nedelea (Cluj Napoca).
Minute de eliminare: 2-8
Aruncări de la 7m: 4-6 (transformate: 4-5)
CS Minaur: Portari – Nastasă (9 intervenții), Enache (4), Rusu (1); Jucătoare – Lipară (8 goluri), Andrița (5), Preda (3), Pricop (2), Zaremba (2), Bondar (2), Tecar (2), Gaiu (1), Bledea (1), Poradnyk (1), Bidașcu (1), Naumenko, Mikytei. Antrenori: Simona Maior Pașca și Ioana Marta.