Handbalistele au aflat programul competițional pentru sezonul viitor

Federația Română de Handbal a stabilit astăzi,  28 iunie, programul turului pentru sezonul 2018/2019 din Liga Naţională – Liga Florilor.

Echipa feminină a Clubului Sportiv Minaur Baia Mare va debuta în noul sezon pe data de 2 septembrie în compania celor de la CSU Danubius Galați, pe teren propriu, urmând ca în etapa a II-a handbalistele coordonate de Costică Buceschi și Magda Kovacs să joace în deplasare la HC Dunărea Brăilă.

Programul turului:

Etapa I:
”U” Cluj Napoca-ASC Corona Brașov
CSM Slatina-Măgura Cisnădie
CSM Bistrița-CSM Roman
SCM Gloria Buzău-HCM Râmnicu Vâlcea
SCM Craiova-HC Dunărea Brăila
CS Minaur Baia Mare-CSU Danubius Galați
HC Zalău-CSM București

Etapa II:
ASC Corona Brașov-CSM București
CSU Danubius Galați-HC Zalău
HC Dunărea Brăila-CS Minaur Baia Mare
HCM Râmnicu Vâlcea-SCM Craiova
CSM Roman-SCM Gloria Buzău
CS Măgura Cisnădie-CSM Bistrița
”U” Cluj-CSM Slatina

Etapa III:
CSM Slatina-ASC Corona Brașov
CSM Bistrița-”U” Cluj
SCM Gloria Buzău-CS Măgura Cisnădie
SCM Craiova-CSM Roman
CS Minaur Baia Mare-HCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău-HC Dunărea Brăila
CSM București-CSU Danubius Galați

Etapa IV:
ASC Corona Brașov-CSU Danubius Galați
HC Dunărea Brăila-CSM București
HCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău
CSM Roman-CS Minaur Baia Mare
CS Măgura Cisnădie-SCM Craiova
”U” Cluj-SCM Gloria Buzău
CSM Slatina-CSM Bistrița

Etapa V:
CSM Bistrița-ASC Corona Brașov
SCM Gloria Buzău-CSM Slatina
SCM Craiova-”U” Cluj
CS Minaur Baia Mare-CS Măgura Cisnădie
HC Zalău-CSM Roman
CSM București-HCM Râmnicu Vâlcea
CSU Danubius Galați-HC Dunărea Brăila

Etapa VI:
ASC Corona Brașov-HC Dunărea Brăila
HCM Râmnicu Vâlcea-CSU Danubius Galați
CSM Roman-CSM București
CS Măgura Cisnădie-HC Zalău
”U” Cluj-CS Minaur Baia Mare
CSM Slatina-SCM Craiova
CSM Bistrița-SCM Gloria Buzău

Etapa VII:
SCM Gloria Buzău-ASC Corona Brașov
SCM Craiova-CSM Bistrița
Minaur Baia Mare-CSM Slatina
HC Zalău-”U” Cluj
CSM București-CS Măgura Cisnădie
CSU Danubius Galați-CSM Roman
HC Dunărea Brăila-HCM Râmnicu Vâlcea

Etapa VIII:
ASC Corona Brașov-HCM Râmnicu Vâlcea
CSM Roman-HC Dunărea Brăila
CS Măgura Cisnădie-CSU Danubius Galați
”U” Cluj-CSM București
CSM Slatina-HC Zalău
CSM Bistrița-CS Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău-SCM Craiova

Etapa IX:
SCM Craiova-ASC Corona Brașov
CS Minaur Baia Mare-SCM Gloria Buzău
HC Zalău-CSM Bistrița
CSM București-CSM Slatina
CSU Danubius Galați-”U” Cluj
HC Dunărea Brăila-CS Măgura Cisnădie
HCM Râmnicu Vâlcea-CSM Roman

Etapa X:
ASC Corona Brașov-CSM Roman
CS Măgura Cisnădie-HCM Râmnicu Vâlcea
”U” Cluj-HC Dunărea Brăila
CSM Slatina-CSU Danubius Galați
CSM Bistrița-CSM București
SCM Gloria Buzău-HC Zalău
SCM Craiova-CS Minaur Baia Mare

Etapa XI:
CS Minaur Baia Mare-ASC Corona Brașov
HC Zalău-SCM Craiova
CSM București-SCM Gloria Buzău
CSU Danubius Galați-CSM Bistrița
HC Dunărea Brăila-CSM Slatina
HCM Râmnicu Vâlcea-”U” Cluj
CSM Roman-CS Măgura Cisnădie

Etapa XII:
ASC Corona Brașov-CS Măgura Cisnădie
”U” Cluj-CSM Roman
CSM Slatina-HCM Râmnicu Vâlcea
CSM Bistrița-HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău-CSU Danubius Galați
SCM Craiova-CSM București
CS Minaur Baia Mare-HC Zalău

Etapa XIII:
HC Zalău-ASC Corona Brașov
CSM București-CS Minaur Baia Mare
CSU Danubius Galați-SCM Craiova
HC Dunărea Brăila-SCM Gloria Buzău
HCM Râmnicu Vâlcea-CSM Bistrița
CSM Roman-CSM Slatina
CS Măgura Cisnădie-”U” Cluj