Fetele de la CS Minaur ocupă locul 5 după patru etape

Victoria de la Craiova a adus-o pe CS Minaur pe poziția a cincea în clasament după disputarea tuturor meciurilor din etapa a 4-a a Ligii Florilor. Sunt doar două echipe care au maximum de puncte. Minaur va juca etapa ce vine acasă, cu Rapid.

Etapa a patra

  • SCM Craiova – CS Minaur Baia Mare: 17-22
  • Rapid București – SCM Gloria Buzău: 27-31
  • CSM București – AHCM Slobozia: 27-21
  • Gloria Bistrița – HC Zalău: 24-23
  • Corona Brașov – CSM Slatina: 31-22
  • CSU Cluj-Napoca – SCM Râmnicu Vâlcea: 23-34
  • Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila: 25-26

Clasament

  1. Râmnicu Vâlcea – 12p (115-81) – 4
  2. Corona Brașov – 12p (113-85) – 4
  3. CSM București – 9p (109-91) – 4
  4. Gloria Buzău – 9p (107-95) – 4
  5. Minaur Baia Mare – 7p (94-93) – 4
  6. CS HC Zalău – 6p (100-95) – 4
  7. Dunărea Brăila – 6p (102-98) – 4
  8. Gloria Bistrița – 6p (89-91) – 4
  9. SCM Craiova – 6p (86-93) – 4
  10. Măgura Cisnădie – 4p (100-100) – 4
  11. AHCM Slobozia – 4p (89-103) – 4
  12. CSM Slatina – 1p (91-120) – 4
  13. Rapid București – 0p (87-111) – 4
  14. CSU Cluj-Napoca – 0p (84-110) – 4

Etapa 5. Vineri, 20 septembrie: Zalău – Corona (18.00, TVR). Sâmbătă, 21 septembrie: CS Minaur – Rapid; Dunărea – CSU Cluj; Slatina – Cisnădie; Slobozia – Craiova (12.00); Rm. Vâlcea – CSM București (15.30, TVR 1); Buzău – Bistrița (18.00).

 

Turul Ligii Florilor pentru Minaur

  • Etapa 1 (sâmbătă, 31 august): CS Minaur – Măgura Cisnădie: 25-25 (11-12)
  • Etapa 2 (sâmbătă, 7 septembrie): CSU Cluj – CSM Minaur: 21-23 (7-10)
  • Etapa 3 (miecuri, 11 septembrie): CS Minaur – CSM București: 24-30 (11-14)
  • Etapa 4 (sâmbătă, 14 septembrie): SCM Craiova – CS Minaur: 17-22 (8-13)
  • Etapa 5 (sâmbătă, 21 septembrie): CS Minaur – Rapid București
  • Etapa 6 (sâmbătă, 5 octombrie): Gloria Bistrița – CS Minaur
  • Etapa 7 (sâmbătă, 12 octombrie): CS Minaur – HC Zalău
  • Etapa 8 (sâmbătă, 19 octombrie): Gloria Buzău – CS Minaur
  • Etapa 9 (sâmbătă, 2 noiembrie): CS Minaur – Corona Brașov
  • Etapa 10 (sâmbătă, 9 noiembrie): CS Minaur – AHCM Slobozia
  • Etapa 11 (miercuri, 13 noiembrie): SCM Rm. Vâlcea – CS Minaur
  • Etapa 12 (marți, 7 ianuarie 2020): CS Minaur – Dunărea Brăila
  • Etapa 13 (sâmbătă, 11 ianuarie): CSM Slatina – CS Minaur

 

Lotul CS Minaur:

  • Portar: Ana Maria Măzăreanu (4 meciuri / 0 goluri), Cristina Enache (4/0), Cristina Ciaușescu
  • Extrema stânga: Oana Cîrstea (4/9), Eva Kerekes (3/0), Camelia Hotea (1/0), Petruța Argyelan (4/0)
  • Inter stânga: Sylwia Lisewska (4/9), Larisa Tămaș (4/2)
  • Centru: Maria Shteriova (4/19), Roxana Szolosi (4/12), Andreea Popa (4/10), Anna Ivanenko
  • Inter dreapta: Paulina Masna (4/9), Anca Polocoșer (4/2), Helena Rysankova
  • Extrema dreapta: Sonia Seraficeanu (4/9), Oana Borș (1/0)
  • Pivot: Oana Bondar (4/4), Yaroslava Burlachenko (4/7), Mădălina Conache (2/0)
  • Antrenori: Costicã Buceschi, Magda Kovacs și Claudia Cetățeanu