Fetele au pierdut partida cu CSM Roman, scor 19-24

CS Minaur a fost învinsă de CSM Roman în optimile de finală ale Cupei României, scor 19-24 după ce la pauză oaspetele aveau cinci goluri în avantaj, scor 7-12. Evoluția fetelor noastre a fost apreciată de suporteri, aceștia aplaudându-le în picioare la finalul jocului.

CSM Roman a început mai bine jocul, conducând cu 6-1 după primele 11 minute. Au urmat nouă minute mai bune pentru CS Minaur, care a redus din diferență, scorul devenind 6-8 în minutul 20. La pauză, oaspetele au intrat la cabine cu cinci goluri în avantaj, scor 7-12.

CSM Roman a marcat primele trei goluri ale reprizei secunde, distanțându-se la 15-7 în minutul 36. De la scorul 16-8 înregistrat în minutul 38, CS Minaur a marcat patru goluri consecutive, apropiindu-se la 16-12. La finalul partidei, oaspetele s-au impus cu 24-19.

Pentru CS Minaur urmează un joc în Divizia A, fetele noastre urmând să întâlnească duminică 7 mai pe Mureșul Târgu-Mureș. Partida va începe de la ora 17:00.

CS Minaur – CSM Roman 19-24 (7-12)

Sala Sporturilor “Lascăr Pană”

CS Minaur: Claudia Cetățeanu, Andreea Nastasă – Cristina Andrița (6 goluri), Jenica Rudics (4), Andriyana Naumenko (3), Oana Bidașcu (3), Maryana Mykytei (2), Andreea Tecar (1), Ștefania Bălăceanu, Raluca Mihai, Alexandra Pricop, Daiana Gaiu, Iulia Bledea, Bianca Zegrean. Antrenoare: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.