Echipele de la CS Minaur debutează în noul sezon competițional pe teren propriu

Miercuri, 19 iunie, a avut loc tragerea la sorți a confruntărilor din noul sezon competițional al Ligii Naționale de handbal masculin și feminin. În urma extragerii, suporterii băimăreni vor avea ocazia să vadă ambele echipe ale CS Minaur evoluând pe teren propriu în deschiderea noului sezon în Liga Florilor și Liga Zimbrilor. Echipa masculină va întâlni AHC Dobrogea Sud Constanța joi, 29 august 2019, în timp ce echipa feminină va lupta împotriva formației CS Măgura Cisnădie, sâmbătă, 31 august 2019

PROGRAM COMPETIȚIONAL LIGA FLORILOR 

Etapa 1:
Rapid București v ASC Corona Brașov
Gloria Bistrița v SCM Craiova
HC Zalău v CSM București
SCM Gloria Buzău v ”U” Cluj
CS Minaur Baia Mare v Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia v CSM Slatina
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Dunărea Brăila

Etapa 2:
ASC Corona Brașov v HC Dunărea Brăila
CSM Slatina v SCM Râmnicu Vâlcea
Măgura Cisnădie v AHCM Unirea Slobozia
”U” Cluj v CS Minaur Baia Mare
CSM București v SCM Gloria Buzău
SCM Craiova v HC Zalău
Rapid București v Gloria Bistrița

Etapa 3:
Gloria Bistrița v ASC Corona Brașov
HC Zalău v Rapid București
SCM Gloria Buzău v SCM Craiova
CS Minaur Baia Mare v CSM București
AHCM Unirea Slobozia v ”U” Cluj
SCM Râmnicu Vâlcea v Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila v CSM Slatina

Etapa 4:
ASC Corona Brașov v CSM Slatina
Măgura Cisnădie v HC Dunărea Brăila
”U” Cluj v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM București v AHCM Unirea Slobozia
SCM Craiova v CS Minaur Baia Mare
Rapid București v SCM Gloria Buzău
Gloria Bistrița v HC Zalău

Etapa 5:
HC Zalău v ASC Corona Brașov
SCM Gloria Buzău v Gloria Bistrița
CS Minaur Baia Mare v Rapid București
AHCM Unirea Slobozia v SCM Craiova
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM București
HC Dunărea Brăila v ”U” Cluj
CSM Slatina v Măgura Cisnădie

Etapa 6:
ASC Corona Brașov v Măgura Cisnădie
”U” Cluj v CSM Slatina
CSM București v HC Dunărea Brăila
SCM Craiova v SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București v AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistrița v CS Minaur Baia Mare
HC Zalău v SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău v ASC Corona Brașov
CS Minaur Baia Mare v HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia v Gloria Bistrița
SCM Râmnicu Vâlcea v Rapid București
HC Dunărea Brăila v SCM Craiova
CSM Slatina v CSM București
Măgura Cisnădie v ”U” Cluj

Etapa 8:
ASC Corona Brașov v ”U” Cluj
CSM București v Măgura Cisnădie
SCM Craiova v CSM Slatina
Rapid București v HC Dunărea Brăila
Gloria Bistrița v SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău v AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău v CS Minaur Baia Mare

Etapa 9:
CS Minaur Baia Mare v ASC Corona Brașov
AHCM Unirea Slobozia v SCM Gloria Buzău
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Zalău
HC Dunărea Brăila v Gloria Bistrița
CSM Slatina v Rapid București
Măgura Cisnădie v SCM Craiova
”U” Cluj v CSM București

Etapa 10:
ASC Corona Brașov v CSM București
SCM Craiova v ”U” Cluj
Rapid București v Măgura Cisnădie
Gloria Bistrița v CSM Slatina
HC Zalău v HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău v SCM Râmnicu Vâlcea
CS Minaur Baia Mare v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11:
AHCM Unirea Slobozia v ASC Corona Brașov
SCM Râmnicu Vâlcea v CS Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila v SCM Gloria Buzău
CSM Slatina v HC Zalău
Măgura Cisnădie v Gloria Bistrița
”U” Cluj v Rapid București
CSM București v SCM Craiova

Etapa 12:
ASC Corona Brașov v SCM Craiova
Rapid București v CSM București
Gloria Bistrița v ”U” Cluj
HC Zalău v Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău v CSM Slatina
CS Minaur Baia Mare v HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia v SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 13:
SCM Râmnicu Vâlcea v ASC Corona Brașov
HC Dunărea Brăila v AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina v CS Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie v SCM Gloria Buzău
”U” Cluj v HC Zalău
CSM București v Gloria Bistrița
SCM Craiova v Rapid București

Etapa 14:
ASC Corona Brașov v Rapid București
SCM Craiova v Gloria Bistrița
CSM București v HC Zalău
”U” Cluj v SCM Gloria Buzău
Măgura Cisnădie v CS Minaur Baia Mare
CSM Slatina v AHCM Unirea Slobozia
HC Dunărea Brăila v SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 15:
HC Dunărea Brăila v ASC Corona Brașov
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM Slatina
AHCM Unirea Slobozia v Măgura Cisnădie
CS Minaur Baia Mare v ”U” Cluj
SCM Gloria Buzău v CSM București
HC Zalău v SCM Craiova
Gloria Bistrița v Rapid București

Etapa 16:
ASC Corona Brașov v Gloria Bistrița
Rapid București v HC Zalău
SCM Craiova v SCM Gloria Buzău
CSM București v CS Minaur Baia Mare
”U” Cluj v AHCM Unirea Slobozia
Măgura Cisnădie v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina v HC Dunărea Brăila

Etapa 17:
CSM Slatina v ASC Corona Brașov
HC Dunărea Brăila v Măgura Cisnădie
SCM Râmnicu Vâlcea v ”U” Cluj
AHCM Unirea Slobozia v CSM București
CS Minaur Baia Mare v SCM Craiova
SCM Gloria Buzău v Rapid București
HC Zalău v Gloria Bistrița

Etapa 18:
ASC Corona Brașov v HC Zalău
Gloria Bistrița v SCM Gloria Buzău
Rapid București v CS Minaur Baia Mare
SCM Craiova v AHCM Unirea Slobozia
CSM București v SCM Râmnicu Vâlcea
”U” Cluj v HC Dunărea Brăila
Măgura Cisnădie v CSM Slatina

Etapa 19:
Măgura Cisnădie v ASC Corona Brașov
CSM Slatina v ”U” Cluj
HC Dunărea Brăila v CSM București
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia v Rapid București
CS Minaur Baia Mare v Gloria Bistrița
SCM Gloria Buzău v HC Zalău

Etapa 20:
ASC Corona Brașov v SCM Gloria Buzău
HC Zalău v CS Minaur Baia Mare
Gloria Bistrița v AHCM Unirea Slobozia
Rapid București v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Craiova v HC Dunărea Brăila
CSM București v CSM Slatina
”U” Cluj v Măgura Cisnădie

Etapa 21:
”U” Cluj v ASC Corona Brașov
Măgura Cisnădie v CSM București
CSM Slatina v SCM Craiova
HC Dunărea Brăila v Rapid București
SCM Râmnicu Vâlcea v Gloria Bistrița
AHCM Unirea Slobozia v HC Zalău
CS Minaur Baia Mare v SCM Gloria Buzău

Etapa 22:
ASC Corona Brașov v CS Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău v AHCM Unirea Slobozia
HC Zalău v SCM Râmnicu Vâlcea
Gloria Bistrița v HC Dunărea Brăila
Rapid București v CSM Slatina
SCM Craiova v Măgura Cisnădie
CSM București v ”U” Cluj

Etapa 23:
CSM București v ASC Corona Brașov
”U” Cluj v SCM Craiova
Măgura Cisnădie v Rapid București
CSM Slatina v Gloria Bistrița
HC Dunărea Brăila v HC Zalău
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Gloria Buzău
AHCM Unirea Slobozia v CS Minaur Baia Mare

Etapa 24:
ASC Corona Brașov v AHCM Unirea Slobozia
CS Minaur Baia Mare v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Gloria Buzău v HC Dunărea Brăila
HC Zalău v CSM Slatina
Gloria Bistrița v Măgura Cisnădie
Rapid București v ”U” Cluj
SCM Craiova v CSM București

Etapa 25:
SCM Craiova v ASC Corona Brașov
CSM București v Rapid București
”U” Cluj v Gloria Bistrița
Măgura Cisnădie v HC Zalău
CSM Slatina v SCM Gloria Buzău
HC Dunărea Brăila v CS Minaur Baia Mare
SCM Râmnicu Vâlcea v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 26:
ASC Corona Brașov v SCM Râmnicu Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia v HC Dunărea Brăila
CS Minaur Baia Mare v CSM Slatina
SCM Gloria Buzău v Măgura Cisnădie
HC Zalău v ”U” Cluj
Gloria Bistrița v CSM București
Rapid București v SCM Craiova

PROGRAM COMPETIȚIONAL LIGA ZIMBRILOR

Etapa 1:
CSM Școlar Reșița v HC Buzău
CSM Bacău v AHC Dunărea Călărași
CSA Steaua București v SCM Politehnica Timișoara
CS Minaur Baia Mare v AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Potaissa Turda v CSM București
Dinamo București v CSM Vaslui
CSM Făgăraș v CSM Focșani

Etapa 2:
HC Buzău v CSM Focșani
CSM Vaslui v CSM Făgăraș
CSM București v Dinamo București
AHC Dobrogea Sud Constanța v AHC Potaissa Turda
SCM Politehnica Timișoara v CS Minaur Baia Mare
AHC Dunărea Călărași v CSA Steaua București
CSM Școlar Reșița v CSM Bacău

Etapa 3:
CSM Bacău v HC Buzău
CSA Steaua București v CSM Școlar Reșița
CS Minaur Baia Mare v AHC Dunărea Călărași
AHC Potaissa Turda v SCM Politehnica Timișoara
Dinamo București v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș v CSM București
CSM Focșani v CSM Vaslui

Etapa 4:
HC Buzău v CSM Vaslui
CSM București v CSM Focșani
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Făgăraș
SCM Politehnica Timișoara v Dinamo București
AHC Dunărea Călărași v AHC Potaissa Turda
CSM Școlar Reșița v CS Minaur Baia Mare
CSM Bacău v CSA Steaua București

Etapa 5:
CSA Steaua București v HC Buzău
CS Minaur Baia Mare v CSM Bacău
AHC Potaissa Turda v CSM Școlar Reșița
Dinamo București v AHC Dunărea Călărași
CSM Făgăraș v SCM Politehnica Timișoara
CSM Focșani v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Vaslui v CSM București

Etapa 6:
HC Buzău v CSM București
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Vaslui
SCM Politehnica Timișoara v CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași v CSM Făgăraș
CSM Școlar Reșița v Dinamo București
CSM Bacău v AHC Potaissa Turda
CSA Steaua București v CS Minaur Baia Mare

Etapa 7:
CS Minaur Baia Mare v HC Buzău
AHC Potaissa Turda v CSA Steaua București
Dinamo București v CSM Bacău
CSM Făgăraș v CSM Școlar Reșița
CSM Focșani v AHC Dunărea Călărași
CSM Vaslui v SCM Politehnica Timișoara
CSM București v AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 8:
HC Buzău v AHC Dobrogea Sud Constanța
SCM Politehnica Timișoara v CSM București
AHC Dunărea Călărași v CSM Vaslui
CSM Școlar Reșița v CSM Focșani
CSM Bacău v CSM Făgăraș
CSA Steaua București v Dinamo București
CS Minaur Baia Mare v AHC Potaissa Turda

Etapa 9:
AHC Potaissa Turda v HC Buzău
Dinamo București v CS Minaur Baia Mare
CSM Făgăraș v CSA Steaua București
CSM Focșani v CSM Bacău
CSM Vaslui v CSM Școlar Reșița
CSM București v AHC Dunărea Călărași
AHC Dobrogea Sud Constanța v SCM Politehnica Timișoara

Etapa 10:
HC Buzău v SCM Politehnica Timișoara
AHC Dunărea Călărași v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Școlar Reșița v CSM București
CSM Bacău v CSM Vaslui
CSA Steaua București v CSM Focșani
CS Minaur Baia Mare v CSM Făgăraș
AHC Potaissa Turda v Dinamo București

Etapa 11:
Dinamo București v HC Buzău
CSM Făgăraș v AHC Potaissa Turda
CSM Focșani v CS Minaur Baia Mare
CSM Vaslui v CSA Steaua București
CSM București v CSM Bacău
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Școlar Reșița
SCM Politehnica Timișoara v AHC Dunărea Călărași

Etapa 12:
HC Buzău v AHC Dunărea Călărași
CSM Școlar Reșița v SCM Politehnica Timișoara
CSM Bacău v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSA Steaua București v CSM București
CS Minaur Baia Mare v CSM Vaslui
AHC Potaissa Turda v CSM Focșani
Dinamo București v CSM Făgăraș

Etapa 13:
CSM Făgăraș v HC Buzău
CSM Focșani v Dinamo București
CSM Vaslui v AHC Potaissa Turda
CSM București v CS Minaur Baia Mare
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSA Steaua București
SCM Politehnica Timișoara v CSM Bacău
AHC Dunărea Călărași v CSM Școlar Reșița

Etapa 14:
HC Buzău v CSM Școlar Reșița
AHC Dunărea Călărași v CSM Bacău
SCM Politehnica Timișoara v CSA Steaua București
AHC Dobrogea Sud Constanța v CS Minaur Baia Mare
CSM București v AHC Potaissa Turda
CSM Vaslui v Dinamo București
CSM Focșani v CSM Făgăraș

Etapa 15:
CSM Focșani v HC Buzău
CSM Făgăraș v CSM Vaslui
Dinamo București v CSM București
AHC Potaissa Turda v AHC Dobrogea Sud Constanța
CS Minaur Baia Mare v SCM Politehnica Timișoara
CSA Steaua București v AHC Dunărea Călărași
CSM Bacău v CSM Școlar Reșița

Etapa 16:
HC Buzău v CSM Bacău
CSM Școlar Reșița v CSA Steaua București
AHC Dunărea Călărași v CS Minaur Baia Mare
SCM Politehnica Timișoara v AHC Potaissa Turda
AHC Dobrogea Sud Constanța v Dinamo București
CSM București v CSM Făgăraș
CSM Vaslui v CSM Focșani

Etapa 17:
CSM Vaslui v HC Buzău
CSM Focșani v CSM București
CSM Făgăraș v AHC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București v SCM Politehnica Timișoara
AHC Potaissa Turda v AHC Dunărea Călărași
CS Minaur Baia Mare v CSM Școlar Reșița
CSA Steaua București v CSM Bacău

Etapa 18:
HC Buzău v CSA Steaua București
CSM Bacău v CS Minaur Baia Mare
CSM Școlar Reșița v AHC Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași v Dinamo București
SCM Politehnica Timișoara v CSM Făgăraș
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
CSM București v CSM Vaslui

Etapa 19:
CSM București v HC Buzău
CSM Vaslui v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Focșani v SCM Politehnica Timișoara
CSM Făgăraș v AHC Dunărea Călărași
Dinamo București v CSM Școlar Reșița
AHC Potaissa Turda v CSM Bacău
CS Minaur Baia Mare v CSA Steaua București

Etapa 20:
HC Buzău v CS Minaur Baia Mare
CSA Steaua București v AHC Potaissa Turda
CSM Bacău v Dinamo București
CSM Școlar Reșița v CSM Făgăraș
AHC Dunărea Călărași v CSM Focșani
SCM Politehnica Timișoara v CSM Vaslui
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM București

Etapa 21:
AHC Dobrogea Sud Constanța v HC Buzău
CSM București v SCM Politehnica Timișoara
CSM Vaslui v AHC Dunărea Călărași
CSM Focșani v CSM Școlar Reșița
CSM Făgăraș v CSM Bacău
Dinamo București v CSA Steaua București
AHC Potaissa Turda v CS Minaur Baia Mare

Etapa 22:
HC Buzău v AHC Potaissa Turda
CS Minaur Baia Mare v Dinamo București
CSA Steaua București v CSM Făgăraș
CSM Bacău v CSM Focșani
CSM Școlar Reșița v CSM Vaslui
AHC Dunărea Călărași v CSM București
SCM Politehnica Timișoara v AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 23:
SCM Politehnica Timișoara v HC Buzău
AHC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași
CSM București v CSM Școlar Reșița
CSM Vaslui v CSM Bacău
CSM Focșani v CSA Steaua București
CSM Făgăraș v CS Minaur Baia Mare
Dinamo București v AHC Potaissa Turda

Etapa 24:
HC Buzău v Dinamo București
AHC Potaissa Turda v CSM Făgăraș
CS Minaur Baia Mare v CSM Focșani
CSA Steaua București v CSM Vaslui
CSM Bacău v CSM București
CSM Școlar Reșița v AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Dunărea Călărași v SCM Politehnica Timișoara

Etapa 25:
AHC Dunărea Călărași v HC Buzău
SCM Politehnica Timișoara v CSM Școlar Reșița
AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Bacău
CSM București v CSA Steaua București
CSM Vaslui v CS Minaur Baia Mare
CSM Focșani v AHC Potaissa Turda
CSM Făgăraș v Dinamo București

Etapa 26:
HC Buzău v CSM Făgăraș
Dinamo București v CSM Focșani
AHC Potaissa Turda v CSM Vaslui
CS Minaur Baia Mare v CSM București
CSA Steaua București v AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Bacău v SCM Politehnica Timișoara
CSM Școlar Reșița v AHC Dunărea Călărași