CS Minaur II pierde lupta împotriva echipei CSM Tg. Mureș

Echipa secundă a CS Minaur a pierdut confruntarea cu CSM Tg. Mureș cu scorul de 24-32. Echipa băimăreană deschide scorul în minutul 2 prin Diana Șamanț și reușesc să conducă până în minutul 7 când adversarele egalează prin Sarah Darie după care acestea preiau conducerea și reușesc să își mențină avantajul până la pauză când se intră la vestiare cu scorul 14-15 pentru echipa oaspete.

A doua repriză începe în forță, ambele echipe reușind să marcheze câte un gol. Din minutul 32 adversarele se distanțează la 2 goluri și își mențin avantajul până la finalul confruntării, meciul încheindu-se cu scorul de 24-32 pentru CSM Tg. Mureș.

CS Minaur II. Portari – Marina Dumanska, Mara Cherecheș. Jucătoare – Diana Șamanț (8), Bâscă Raluca (5), Ivanenko Anna (4),  Oleksandra Jolobovici (3), Daria Porohniuc (2), Maja Eremici (1), Ștefania Roatiș (1), Denisa Toma, Paula Băcanu, Selena Demian, Mădălina Horj, Ștefania Surducan, Crina Asaftei, Maria Bochiș. Antrenori: Ioana Marta, Sorin Rădulescu.

În etapa următoare, programată pentru data de 7 aprilie, echipa băimăreană va evolua în deplasare la CSU Universitatea de Vest Timișoara.