CS Minaur II pierde în deplasare la Sighișoara

În cadrul etapei a XVI-a a Diviziei A la Handbal Masculin, confruntarea s-a încheiat cu victorie pentru gazde, scor 33-27. Echipa antrenată de Florin Mironescu a reușit să conducă până în minutul 7, când liderul seriei egalează și preia conducerea. În minutul 16 gazdele reușesc să aibă un avanaj de 3 goluri pe care reușesc să îl mențină până la pauză când se intră la vestiare cu scorul 16-13.

A doua repriză este dominată în întregime de gazde, reușind astfel să obțină ce-a de-a doua victorie în fața echipei băimărene. În urma acestei partide, CS Minaur II își păstrează poziția din clasament, respectiv locul IV.

CS Minaur II: Bledea, Derzsi, Nagy. Szabo (12), Dobra (8), Yashan (3), Bregan (2), Adoreanu (1), Teodorescu (1), Ivanov, Crainic, Armaș, Oargă. Antrenor: Florin Mironescu.

În etapa următoare echipa secundă a CS Minaur va evolua în deplasare la CSM Oradea, meci programat luni, 25 martie, ora 16:00, la Sala A. Alexe din Oradea.