CS Minaur II câștigă lupta cu ACS Crișul Chișineu-Criș și încheie sezonul pe locul IV

Ultima etapă a campionatului Diviziei A, seria D la handbal feminin a adus o victorie pentru echipa feminină secundă a CS Minaur în fața formației ACS Crișul Chișineu-Criș.

Echipa oaspete a condus până în minutul 13 când gazdele egalează (5-5) prin Bîscă Raluca și preiau conducerea. Băimărencele atacă poarta adversarelor cu succes reușind să marcheze câte două goluri consecutive, în timp ce echipa oaspete doar un singur gol. Astfel, la pauză se intră la vestiare cu scorul 17-13 pentru CS Minaur II.

În a doua repriză gazdele reușesc să își crească avantajul, atingând punctul maxim de 10 goluri avans spre finalul partidei, în minutul 59 (32-22). În ultimul minut adversarele reușesc să mai înscrie un gol, partida încheindu-se cu scorul 32-23 pentru gazde. Cu cele 3 puncte obținute în ultima etapă din campionat, CS Minaur II încheie sezonul pe locul IV cu 24 de puncte.

CS Minaur II: Dumanska, Cherecheș. Solobovici (8), Bîscă (7), Ivanenko (4), Șamant (3), Roatiș (2), Toma (2), Surducan (2), Demian (1), Asaftei (1), Bochiș (1), Porohniuc (1). Antrenori: Ioana Marta și Sorin Rădulescu.