CS Minaur a urcat pe locul 7 în clasamentul Ligii a 3-a, seria 5

Vineri și sâmbătă s-au disputat jocurile etapei a 4-a din Liga 3, seria 5. CS Minaur a obținut prima victorie din acest sezon, 1-0 la Dej, și a urcat pe poziția a șaptea în clasament.

Etapa 4

  • Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare: 0-1 (0-1); Krisztian Szekely (10)
  • AFC Odorheiu Secuiesc – Sticla Arieșul Turda: 1-1 (1-1); Cătălin Dinu (3) / Bogdan Varodi (39)
  • Sănătatea Cluj-Napoca – CFR 2 Cluj: 2-3 (2-3); Dan Matei (16), Andrei Ceaca (39) / Sebastian Mailat (19, 34), Alin Fică (25)
  • Viitorul Șelimbăr – Unu Fotbal Club Gloria Bistrița: 0-0
  • Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir: 0-1 (0-0); Alin Șuteu (65)
  • Luceafărul Oradea – ACS Fotbal Comuna Recea: 3-4 (1-2); George Paraschiv (8, 79 – 11m), Mircea Manole (83) / Viorel Chinde (15), Lorand Kis (33), Adrian Micaș (62, 70)
  • Unirea Alba Iulia – CSC Sânmartin: 3-0 (1-0); Alexandru Giurgiu (8), Andrei Bîrdea (84), Adrian Matei (87)
  • SCM Zalău – Avântul Reghin: 3-1 (2-0); Sebastian Culda (20), Crisan Zachei (31 – autogol), Claudiu Baican (87 – 11m) / David Potor (73)

Clasament

  1. Comuna Recea – 10p (15-7) – 4
  2. Luceafărul – 9p (12-8) – 4
  3. Șelimbăr – 8p (6-3) – 4
  4. CFR 2 Cluj – 7p (7-5) – 4
  5. Sticla Turda – 7p (4-3) – 4
  6. Alba Iulia – 6p (8-3) – 4
  7. CS Minaur – 5p (4-4) – 4
  8. Metalurgistul – 5p (3-3) – 4
  9. Av. Reghin – 5p (4-5) – 4
  10. Od. Secuiesc – 4p (6-6) – 4
  11. Unirea Dej – 4p (2-3) – 4
  12. Sănătatea – 4p (5-7) – 4
  13. Sânmartin – 4p (9-12) – 4
  14. Gl. Bistrița – 4p (1-6) – 4
  15. Ind. Galda – 0p (2-12) – 4
  16. SCM Zalău – minus 2p (5-6) – 4

Etapa viitoare. Vineri, 20 septembrie, ora 17.00: Reghin – Șelimbăr; Sânmartin – Zalău; CFR 2 Cluj – Alba Iulia; Sticla Turda – Sănătatea; Comuna Recea – Od. Secuiesc; Metalurgistul – Luceafărul. Sâmbătă, 21 septembrie: Bistrița – Unirea Dej; CS Minaur – Ind. Galda.

 

Programul turului pentru CS Minaur

  • Etapa 1 (vineri, 23 august, ora 18.00): Sticla Arieșul Turda – CS Minaur: 2-1 (0-0); Alexandru Muscă (87)
  • Etapa 2 (sâmbătă, 31 august, 18.00): CS Minaur – ACS Fotbal Comuna Recea: 1-1 (0-1); Adrian Bedea (63)
  • Etapa 3 (sâmbătă, 7 septembrie, 17.00): Metalurgistul Cugir – CS Minaur: 1-1 (1-0); Bogdan Piper (75)
  • Etapa 4 (vineri, 13 septembrie, 17.00): Unirea Dej – CS Minaur: 0-1 (0-1); Krisztian Szekely (10)
  • Etapa 5 (sâmbătă, 21 septembrie, 17.00): CS Minaur – Industria Galda de Jos
  • Etapa 6 (sâmbătă, 28 septembrie, 17.00): Luceafărul Oradea – CS Minaur
  • Etapa 7 (sâmbătă, 5 octombrie, 15.00): CS Minaur – AFC Odorheiu Secuiesc
  • Etapa 8 (sâmbătă, 12 octombrie, 15.00): Sănătatea Cluj – CS Minaur
  • Etapa 9 (sâmbătă, 19 octombrie, 15.00): CS Minaur – Unirea Alba Iulia
  • Etapa 10 (sâmbătă, 26 octombrie, 15.00): SCM Zalău – CS Minaur
  • Etapa 11 (sâmbătă, 2 noiembrie, 14.00): CS Minaur – Viitorul Șelimbăr
  • Etapa 12 (sâmbătă, 9 noiembrie, 14.00): Gloria Bistrița – CS Minaur
  • Etapa 13 (sâmbătă, 16 noiembrie, 14.00): CS Minaur – CSM Avântul Reghin
  • Etapa 14 (sâmbătă, 23 noiembrie, 14.00): CSC Sânmartin – CS Minaur
  • Etapa 15 (sâmbătă, 30 noiembrie, 14.00): CS Minaur – CFR 2 Cluj